
Tilmeldt:
8. dec 2009 Følger: 27 Følgere: 26 Babyer: 2 Emner: 137 Svar: 899
Ynk!:( {{forumTopicSubject}}
Hej BG;)
Jeg er virkelig ikke en person som kræver megen medlidenhed, og brokker mig skældent over min sygdom, da jeg har set realiteterne i øjnene, og jo skal leve med den resten af livet:(!!
Men lige nu, har jeg fået nok! Jeg har bare brug for at sige FOR HELVEDE (Ja, undskyld sproget) jeg har det dårligt !!!! Jeg har kæmpet det sidste lange stykke tid for at klare resten af graviditeten, og skal endelig sættes igang torsdag!;)
Jeg har haft det udemærket henover weekenden, men pludselig er det bare blevet værre og værre! Hvilket selvfølgelig stresser mig da jeg gerne vil have huset 100% klar, og ikke mindst lade op til fødslen, men NEJ, jeg skal åbenbart bare have det rigtig dårligt:(
Jeg har ondt i hele kroppen, vågner i smertehelvede hver halve time, er så utrolig træt, har kvalme, og gider bare ikke mere nu!! Hvis der var en ting jeg kunne ønske mig, var det ved Gud et bedre helbred!!
Ja undskyld i skal hører på det her, men vil ikke vække min stakkels mand som skal tidligt op;) Håber I andre får en masse dejlig uforstyrret søvn!;)
Knus Marie,
dec 2009
Følger: 27 Følgere: 26 Babyer: 2 Emner: 137 Svar: 899
dec 2009
Følger: 27 Følgere: 26 Babyer: 2 Emner: 137 Svar: 899
Og tak;)
mar 2008
Følger: 3 Følgere: 2 Babyer: 1 Emner: 23 Svar: 74
apr 2008
Følger: 13 Følgere: 11 Babyer: 1 Emner: 104 Svar: 550
dec 2010
Følger: 22 Følgere: 21 Emner: 331 Svar: 3.176
Men et kærligt lille råd : STOP SÅ MED AT GØRE MERE KLAR !!!
Du skal slappe af nu og så skal kroppen lade op !! Du skal ikk lave mere klar den må i tage når bebsprinsen er kommet til verden..
Hvis vuggen/tremmesengen - puslebord er klar og bleer tøj osv os så lad det være det.
Manden må gøre rent ellers må dine forældre eller svigerforældre træde til og du må LADE dem
Ynk!:(