{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
887 visninger | Oprettet:

Har virkelig brug for råd. {{forumTopicSubject}}

Og da jeg ventede Malthe kastede jeg op 2 gange på de 9 måneder og ellers havde jeg det fint.. men den her gang har jeg ikk andet end lagt syg. Nu ringer jeg til min læge imorgen og høre hvad jeg kan gøre og om det er fordi at det er for hårt det arbejde jeg har, Jeg er i praktik på roskilde politigård i posten, af opgaver har jeg: post sotering, gå op i huset med post, Jeg tager altid elevatoren. Jeg har ikk ret mange tunge løft men jeg skal vende mig hele tiden fra når jeg har stæmplet den post som er kommet ind med post danmark så skal jeg vende mig rundt for at finde den hylde det skal ligge på.. og det kan til tidere gøre mig ør og rundtosset i hovedet, igår da jeg var på job der kunne jeg stå op i 10min ca. også skulle jeg ned og side i 15min. ca nogen gange mere. men jeg måtte rejse mig før jeg fik det bedere, da jeg jo skulle lave lidt. jeg måtte også tage tidliger hjem fordi at jeg bare ikk kunne hænge sammen. Jeg er også mega træt hele tiden jeg kan gå i selng kl. 21:30-22:00 og sove til malthe vågner kl. 6-7 stykker og ned og aflevere ham også hjem i seng igen fordi at jeg bare ikk kan holde mig vågen, jeg sover så til kl. 12-13 stykker, men jeg synes at det er vildt så meget jeg kan sove og stadig være mega træt og ikk kan holde sammen på mig selv. jeg har også allerede ondt i perioder både nede i skambenet og omme i lændet og neders i maven, Jeg drikker rødsaft og spiser kiks og ostemader på rugbrød når jeg har det sådan. Men det er som om at det ikk hjælper mere.. Men jeg må bare snakke med min læge imorgen.

Og akupunkttur er jeg blevet tilbudt af min læge men måtte takke pænt nej tak da jeg er hunde rad for nåle (ved godt at alle siger at det kan jeg ikk mærker og bla bla bla,) men bare tanken om at en skal sidde og stikke nåle i mig det kan jeg ikk have i mit hovedet, jeg ved at jeg vil gå i panik.

Men er der nogen som har prøvet føljene må i gerne lige komme med jeres erfaring af det (både godt og skidt)


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • TV mounting / hanging 600 kr.
  • Nedtagning af loftslampe som er ved at falde ned og pt hænger i én skrue 400 kr.
  • Loftspots slukker ikke 600 kr.
  • Lavt tryk på varmt vand bruser 1.000 kr.
  • Gravearbejde med minigraver, 12kvm 1.600 kr.
  • Rensning af tilstoppet afløb 950 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Har virkelig brug for råd.
  • #2   18. jan 2011 Bare jeg skal have taget blodprøve kan jeg gå i panik.
    Men jeg arbejder kun 25 timer om ugen for at finde ud af hvad jeg kan efter at have været gået hjemme i lidt over 3 år. efter en scooter ulykke, for 3½ år siden.

    Og det er via kommunen men jeg kan jo nesten ikk komme længere ned i tid, da jeg møder kl. 8 og for fri kl 13. og møder jeg efter kl. 8 så er der ikk noget at lave andet end at stresse for ikk at komme bag ud.. Det er vigtigt at vi holder tidsplanen. Og går jeg tidligere så skal jeg godt før 12 da jeg jo så mister min frokost. så det er lidt af et dilemma.


  • #3   18. jan 2011 chokolade / ½liter cola om morgen er godt smiley ellers bare cola.
    jeg havde det sådan med at kaste op hele tiden til 16+0 og der hjalp cola mig meget.


  • #5   18. jan 2011 Tvillingemor: Jeg er imod cola i graviditeten men da jeg har været så afhængig af den inden så misker jeg den bare meget så jeg ikk drikker sodanvand i verdagene og undgår så hvit mulig cola. Men drikker saft og æder kiks det hjælper lidt også ned og ligge.

  • #6   18. jan 2011 Anni: Jeg har ikk råd til til fys. har tænkt på det men komunnen mener jeg selv har råd til det. Jeg er på kontanthjælp, kæresten er på SU indtil 1. feb. hvor han er færdig udd. og skal på dagpnege (eller hvad det hedder) fra A-kasse. Og vi skal også have mad på bordet, Allerede d. 5-6 i denne måned havde jeg minus på kontoen. og manden ca lige ledes.

  • #7   19. jan 2011 min læge anbefalede nogle piller man kan købe i håndkøb på apoteket de er beregnet mod høfeber men kan sige dig de var min redning har bar brugt dem i mange år imod kvalme og det var sten sikkert hvis jeg ikke spiste dem så brækkede jeg mig de hedder zyrtec smiley

Kommentér på:
Har virkelig brug for råd.

Annonce