{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
824 visninger | Oprettet:

Føler mig svigtet :-( {{forumTopicSubject}}

Min kæreste som jeg har kommet sammen med i 2mdr er her på det seneste virket så fjern og kold. Han siger ik rigtig mere at han holder af mig, eller støtter mig med noget som helst i graviditeten. Selvom han lovede han ville gøre det da vi startede. Han er ligeglad hvis jeg ligger og græder, han spørger slet ik hvad der er galt. Han forsvinder nogle gange timevis selvom han kun skal en smut ned på tankstationen. Når han så kommer hjem og jeg giver ham en skídeballe for at skride og lade mig bekymret derhjemme uden nogen svar på om han er live eller om der er sket noget. Bliver han sur på mig. Han siger jeg er konstant sur, og at han ikke kan holde det ud mere, og overvejer stærkt at afslutte forholdet.
Jeg har sagt til ham at jeg er i en svær periode hvor mine homorner er i udbrud og mit humør er svær at håndtere og jeg samtidig går og har smerter konstant pga. min bækkenløsning, og at han ik gøre det spor bedre ved at være så fraværende og ikke viser mig nogen form for nærvær eller støtte. Men han siger jeg overdriver og jeg bruger min graviditet som en dårlig undskyldning. Sys i også det? hvad kan jeg gøre...? Håber i kan hjælpe


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skifte ballofix 1.500 kr.
  • Montering af vaskemaskine og tørretumbler 500 kr.
  • 3 sal, stort bord til kældren 1.150 kr.
  • Punkteret cykel dæk 300 kr.
  • montering af induktionskogeplade 1.000 kr.
  • Elektriker 760 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Føler mig svigtet :-(
  • #1   24. jun 2008 2 måneder er ikke lang tid . Og forstår godt lidt den stakkels mand. Sådan en gravid kvinde med homoner der raser . Puha smiley

    Ej han vidste hvad han gik ind til . Og hvis han ikke kan klarer det nu, hvad så når bebsen kommer til verden ? Syntes du skulle overveje jeres forhold .


  • #2   24. jun 2008 mette K Jamen til at starte med var han så støttende og skøn til at starte med...og han glædede sig til den lille kom... men nu er alt bar omvendt...det er det jeg ik forstår.

  • #3   24. jun 2008 Nu kan jeg se jo, at det rent faktisk slet ikke er ham der skal være (biologisk) far.
    jeg tror du skal tage en snak med ham og få klarlagt om han rent faktisk kan og vil stå distancen eller om han sagde at han ville være papfar i ren og skær nyforelskelse? når man er så nyforelsket, siger og gør man mange ting som man virkelig mener i det øjeblik man siger det, men hvem ved om hverdagen har indhentet ham? det er ikke sikkert han kendte omfanget af den opgave han gik ind til?

    selvfølgelig er det ikke i orden at sige man kører 5 minutter og blive væk i flere timer. men jeg tror i skal have en god snak.


  • gritt g
    gritt g Tilmeldt:
    mar 2008

    Følger: 1 Emner: 11 Svar: 48
    #4   24. jun 2008 nu du siger to måneder,må jeg lige spörge om det er ham der er faderen til det kommende barn, hvis ja var det så et uheld eller har i planlagt det.

  • #5   24. jun 2008 gritt G Mig og faren til barnet er gået fra hinanden da han ikke ville ha barnet...så begyndte jeg komme sammen med ham her....

  • #6   24. jun 2008 simona.. hvis han er for slem så ved du hvor jeg bor.. du kommer bare...

  • #7   24. jun 2008 Pyha den er svær...
    Men med de problemer allerede nu,tror jeg du skal overveje,om det er fremtiden.



  • #8   24. jun 2008 janni A Tak min skat.... smiley det er jeg taknemlig for

  • #9   24. jun 2008 simona nu kender jeg ikke lige ham, men jeg tror også du skal prøve at sidde dig ned og snakke med ham? jeg kan også komme og besøge dig en dag hvor han er hjemme og så kan jeg jo fortæller ham lidt om alt det mærkelige som jeg fik keld til i løbet af de 9 måneder.. så vil han sikkert føle sig heldig...

  • #10   24. jun 2008 Line B Det hele er bar så perfekt når han er glad og han viser sine følelser for mig....så er der ingen hysteri fra min side.... det er ham som frembringer vreden i mig når han er så kold og er væk mange timer af gangen uden at fortælle mig hvor han er og ik giver en fuck for mig...der er en grund til jeg bliver sur som jeg gør....Han er ik faren...men vi var bedste venner/ gamle klassekammerater inden vi kom sammen...og han har altid været vild med mig...selv da jeg blev gravid med min eksfyr... han havde oplevet mig som gravid inden vi kom sammen da jeg flyttede ind til ham efter jeg skred fra min eks. så han vidste godt hvad han gik ind til....havde også advaret ham direkte at det nok ville blive en hårdt periode at komme igennem min graviditet hvis vi skulle begynde at komme sammen....men han lovede at han ville gøre alt for mig og støtte mig 100%

  • #11   24. jun 2008 janni A Hehe jo det må du godt søde...ville nemlig havde spurgt dig her idag om vi ik snart sku finde en dag... hehe hvad fik du keld til? griner smiley eller kan du bar fortælle mig det når vi ses

  • #12   24. jun 2008 han stod op skellede gullerøder til mig klokken 1om natten... søjde jeg tror du skal sidde dig ned og fortælle ham i en stille og rolig tone hvad du føler... det kan være det hjælper

  • #13   24. jun 2008 janni A har prøvet at snakke med ham stille og roligt men det hjælper ik smiley
    Ej hvor er lille Keld sød...sådan en fyr vil jeg oss ha...hehe


  • #14   24. jun 2008 måske skræmmer det hele ham og reagere sååå på den måde..

  • #15   25. jun 2008 snak med ham:) ellers må du spille lidt kostbar det plejer at hjælpe. min kæreste var også mærkelig i de første 3 4 måneder. nu er han bare så skøn.

Kommentér på:
Føler mig svigtet :-(

Annonce