{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.237 visninger | Oprettet:

Hvad er der galt her? {{forumTopicSubject}}

Jeg føler jeg er ved at blive skør, hvad vores parforhåld angår. Tænker tit over hvad vi laver sammen. Min mand "kærste" gennem snart 6 år er ikke til at finde ud af, og jeg ved ikke om det er ham der "er" noget med eller om jeg er for krævende. En normal dag for os er at han tager på arbejde og jeg pt er hjemme med vores søn da vi står og venter på en voggestue plads til ham.
Jeg Går med vores hund vasker op gøre rent køber ind leger med vores søn laver maden. Og han som sagt arbejder og tager aftenturen med hunden og leger med vores søn for det meste, men ikke altid.Jeg havde en abort i sidste md og fra første dag jeg blødte ville jeg til lægen, men det synes han ikke, han synes bare vi skulle vente og se hvornår blødningerne stoppede.Jeg ringede til lægevagten mens han sov 3 dage efter for da fik jeg nok. Jeg kom først til lægen 5 dage efter mine blødninger var startet, og det var min mor der sage at nu var det nok og vi skulle afsted og have mig undersøgt.
Fik så at vide jeg havde mistet det, der var ikke meget reaktion fra min mand, og har helder ikke været siden. Prøvede i går at tale om det men han vendte bare rygen til og sage godnat. Det gjore så ondt. Tudet også kom spørgsmålende hvorfor gør han det? Hvad tænker han om det? Er han total lige glad med mig? Ja undskyld mig men ja tænker sådan. Og nnu vil jeg bare væk fra ham kan ikke holde det ud, at gøre alt det for en person der bare er lige glad og bare behandler en som hans mor med fordele. Tuder lige nu ved virkelig ikke om det er mig der ser helt forkert på det. Og har bare den lille oppe i hovedet næsten 24/7. Hvor gør det hele bare ondt.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Afhentning af betonaffald 2.500 kr.
  • Opgravning af rødder fra buksbom busk 1.000 kr.
  • Fjerne ukrudt 500 kr.
  • Rengøring af lille sommerhus 400 kr.
  • Rengøring af køleskab og 3 fryse skuffer 700 kr.
  • Udskift S16 kraftstik 1.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hvad er der galt her?
  • #1   23. mar 2008 tror det er hans reaktion på det hele, er han parat til en mere, det lder nemlig ikke sådan. måske er han træt af du bare går der hjemme, det var min kæreste da jeg havde været hjemme i mere end et år, man går vist også og bliver irriterende i længden. jeg er ked af det med din abort..

  • #2   24. mar 2008 Nu løder jeg lidt kold når jeg siger det her men han ville have det mere ind mig da vi fandt ud af at vi ventede nr 2. Min mand har sagt siden vi ventede Stefan at han ville have et fodboldthold, hvor jeg så har sagt at jeg synes vi bare skulle tage en dag af gange :). Vi har aldrig brugt prevention så da jeg ikke blev gravid i næsten 4 år tænkte jeg når ja vi får bare Stefan og det er også fint. Så blev jeg gravid igen og tænkte det løgn og havde nogen tanker. Hvor i mod min mand var elle vild alle skulle høre det også på arbejdet. Så vil sige han var mere glad og indforstået med det ind mig til at starte med, Troede ikke jeg kunne få flere også er den er :D, skal lige fatte det *g*. Jeg tror et eller andet sted at han er så knust at han ikke ved hvordan han skal reagere så at sige, så han lukker sig inde og bearbejder sin sog i sig selv.
    Jeg ved ikke om det er sådan men nu prøvede jeg her i går og side og se på det fra han side af.
    Han er ikke træt af jeg går hjemme da det desvære bare er sådan det pt skal være. Og han synes det er helt fint jeg går hjemme 24/7 hvis bare der er penge på boret den første til regningerne smiley
    Jeg tror jeg vil give ham lidt tid uden at være efter ham så han kan få tænkt også kan man tage den når man føler han kan være klar.
    Tak for jeres svar i fik lige åbnet mine øjne lidt mere ind de var smiley
    tak


  • #3   24. mar 2008 ja skulle lige tænke lidt over det hele. Ja tro det er det der er i vejen at han er helt knust over det, så meget han ikke kan tale om det inu, og det skal man også have lov til. Ja det øv at når den endelig kom at den så skulle forsvinde, var begøndt at glæde mig og se alle de gode ting ved det, også taber jeg det.
    Tak men også til jer held og lykke her fra smiley


Kommentér på:
Hvad er der galt her?

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce