{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
722 visninger | Oprettet:

Handel på nettet, lidt øv {{forumTopicSubject}}

Hej tøser.

Jeg må lige ud med lidt frustration omkring en handel på nettet jeg er ved at indgå.

Jeg finder en varer som med porto koster 125,- Sælger er rigtig sød og spørger om jeg ikke vil have mere med og derved spare lidt ekstra.

Lurer så hendes annoncer og finder for knap 200 så vi aftaler dene pris. Lurer lidt videre og spørger om pris på lidt blandet.

Pris 375,- inkl porto

Super.

Sælger opdager så at der er en varer jeg har skrevet på som hun ikke har fået med i hendes regnestykke.

Lidt ærgeligt for mig da jeg allerede har brugt for mange penge. Vi finder så en fin pris og jeg skal overføre i dag når kæresten kommer hjem.

Hun skriver tidligere og rykker for hvornår pengene bliver overført, forklarer at det gør de når han er hjemme fra job. Super hun vil finde tingene frem når jeg skriver at de er overført.

Nu opdager hun så endnu en ting som hun ikke har fået regnet med. En ting der kun koster en 20'er men som jeg lige vil overveje om jeg overhovedet får brug for eller ej. Dette skriver jeg til hende og hun bliver vred over at hun har taget tingene ned fra loftet når jeg springer fra og at man ikke kan tillade sig at byde hvis man ikke er seriøs.

Lige nu sidder jeg bare med en rigtig øv følelse fordi jeg mister da lidt lysten til at handle med hende.
1 fordi hun allerede i middags rykkede efter pengene
2 fordi det bliver ved at dukke ting op som hun ikke har fået med i regnestykket
3 fordi hun siger hun tager tingene ned når jeg skriver at jeg har overført og så bliver sur over at have taget det ned inden jeg har overført
4 fordi hun udstiller mig som en dårlig køber fordi jeg lige skal overveje om vi vitterlig mangler flere trøjer.

Er det mig der er helt galt på den eller?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skift af elpære 250 kr.
  • Fjernelse af hvepsebo 1.250 kr.
  • Cleaning 205 kr.
  • Dækskifte på el-løbehjul 670 kr.
  • Samling af ikea kommode 700 kr.
  • fjerne ukrudt 1.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Handel på nettet, lidt øv
Kommentér på:
Handel på nettet, lidt øv

Annonce