{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.316 visninger | Oprettet:

Nu sker der endelig noget :) {{forumTopicSubject}}

Ja hun drøner rundt derinde og hvor er det super at mærke . Selvom jeg kun er 15+5 idag .. Det dejligt at kunne mærke arder er noget der inde når man ligger og slapper af om aftenen. Det en føelse som jeg sidst havde da jeg ventede for 4 1/2 år siden ..
Men tanken er der stadig om der kan ske noget og om hun stadig er i live . Efter min SA for 5 måneder siden . Frygter stadig det med at begyndte at bløde .. Og hvor er det egentlig super træls når jeg bare vil gå og glæde mig til det der kommer .. Har haft rigtig skidt de første måneder og har det stadig , med opkast og kvalme og det tager al min energi . Og føler ikke at jeg kan være en go mor for Oliver den uge jeg har ham. Men prøver at være glad og oplagt og lave en masse ting med ham .. Men alligevel er tanken der stadig .. Jeg glæder mig rigtig meget og det gør han os..

Bare lige en tanke jeg går og har når nu man sidder hjemme og tænker smiley

Håber ikke det blev alt for langt og nogen måske kan dele den samme tanke som jeg .

Go aften der ude smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af loftslampe som er ved at falde ned og pt hænger i én skrue 400 kr.
  • Lavt tryk på varmt vand bruser 1.000 kr.
  • Gravearbejde med minigraver, 12kvm 1.600 kr.
  • Den gamle opvaskemaskine skal udskiftes og der skal monteres en ny opvaskemaskine. 625 kr.
  • 16A Kraftstik 1.500 kr.
  • Løsne 10 skruer 800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Nu sker der endelig noget :)
  • #1   29. nov 2012 Hvor er det dejligt med lidt liv i maven.. smiley
    Jeg går selv og venter på min lille reje begynder at røre på sig, er i dag 13+5, er dog førstegangs gravid, så ved der kan gå længere tid inden jeg mærker noget, men glæder mig... smiley Har dog haft to dage hvor det har føltes somom der er noget der rumsterer i den nederste del af maven, men aner ikke om det er baby.. smiley


  • #2   29. nov 2012 Ja da jeg ventede mig første gang kunne jeg mærke ham i uge 16 .. Så mon ikke der går særlig længe .. Prøv at ligge dig ned i sengen og ligge helt stille om aftenen . Når du er længere henne så jeg sikker på du måske kam mærke lidt

  • #3   29. nov 2012 Som et godt udgangspunkt er det altid rigtig godt tegn at have kvalme mm i sin graviditet. De færeste som lider slemt af kvalme og opkast aborterer som regel ikke i følge lægen..
    Så slap du af og nyd din graviditet smiley


Kommentér på:
Nu sker der endelig noget :)

Annonce