648 visninger
|
Oprettet:
afskedsgave til DP {{forumTopicSubject}}
så blev det vores tur til at må sige farvel til vores dejlige dagplejer ;o( Marcus skal i børnehave fra på onsdag, øv øv med øv på, han er så klar, men det er vi ikke, hvor blev vores lille babydreng af????
nå men han har jo så sidste dag på tirsdag og hun skal have en fin gave, men hvad??? da han stoppede hos hans første dagplejer fik hun et fint rosendahl (karen blixen) juleophæng i hjerteform, men det var også lige til jul..
vi er rigtigt glade for hende, og vil jo gerne give hende noget godt, men hvad giver man lige???
mar 2008
Følger: 6 Følgere: 5 Emner: 313 Svar: 2.817
men heldigvis har vi jo Melissa og håber inderligt at kunne få hende ned til den samme dagplejer, vi har af samme årsag ønsket pasning til et tidspunkt hvor der alligevel er en der skal stoppe..
jun 2010
Følger: 11 Følgere: 10 Babyer: 1 Emner: 47 Svar: 1.140
Hun har jo lige fået en julegave fra os, som var en kæmpe kurv så det skal hun ikke ha igen, så er helt på bar bund, når han jo heller ikke har været der i 3 år
afskedsgave til DP