{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
634 visninger | Oprettet:

medilax - hjælp/ råd/ hvad gør jeg? {{forumTopicSubject}}

Started med det den 13 maj, efter anvisning fra sp. pga længere tids hård mave. 5 ml morgen og aften til der var hul og derefter gradvist nedtrapning.

Som foreskrevet kom han af med en ordenlig gang efter ca 4 timer og det gik over til at være skiftende hårde knolde og alm. ca hver 2 dag.

I tirsdags starter han med vand aff - som går gennem ble'er - tøj - nat tøj osv. satte ham samme dag ned på 3 ½ ml.

vi har så også været sammen med folk der havde omgangssyge...:-(

Men hans humør er i top, men når der kommer mad ind i den ene ende - står det vandet ud i den anden. Han sover meget og bliver hurtigt træt.

Når det starter bliver han ligbleg - koldsveder og så kommer det ellers. uanset hvor, selv under bleskift. Selv om han er 'færdig' er der stadig åben et stykke tid efter og man kan se et stykke ind.

Man må jo ikke bare sådan stoppe, da det kan sætte tarmene helt i stå...

men burde det ikke være blevet mere fast nu på 4 dagen med mindre dosis? bare hårdt han ingen energi har, men er ellers han jo næsten som han plejer.

Han har altid været småt-spisende og han spiser som han plejer. hans vægt siger nu 8 kg og 76 cm - 8 ½ mdr.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Vinduespudsning 572 kr.
  • Sat 2-3 lamper op - 5 m til loft. 2.500 kr.
  • Drilling and setting up curtains and a kitchen magnet 1.495 kr.
  • Køkken, bad, toilet mm. 585 kr.
  • Ophængning af lamper 500 kr.
  • Radiators Not Heating Properly 2.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  medilax - hjælp/ råd/ hvad gør jeg?
Kommentér på:
medilax - hjælp/ råd/ hvad gør jeg?

Annonce