{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.760 visninger | Oprettet:

så skete det {{forumTopicSubject}}

ja i onsdags på min termin dag skulle jeg sættes igang . men onsdag morgen har jeg allerede lidt pluk veer. men kommer på sygehuset halv ni om morgen. får snakket med lægerne og alt det der nu skal.

ved kl 10.30 får jeg lagt en stik pille. aftaler så vi venter 6 timer og ser hvad der sker. imens mig og kæresten sidder og snakker og klokken er blevet 12.30 kan jeg mærke det gør mere og mere ondt. så hun undersøger mig og er 3 cm åben. så venter lidt endnu. men en time senere undersøger hun igen og jeg er 4-5 cm åben og kommer afsted på føde gangen.

får andet tøj på og mine veer er meget slemme. kl 14.45 ca begynder det hele. alt går meget hurtig og kl 15.29 er han kommet til verden. en rigtig dejlig dreng på 2820 g og 48 cm.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Havearbejde i Osted 1.200 kr.
  • Ophængning af 2 stk skoskab 500 kr.
  • Opgrav træ busk 500 kr.
  • Reparation af lås 860 kr.
  • Havearbejde 2.800 kr.
  • Installation af vaskemaskine i badeværelse. 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  så skete det
Kommentér på:
så skete det

Annonce