{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.596 visninger | Oprettet:

Update : faren vælger børnen fra {{forumTopicSubject}}

Ja som jeg skrev for noget tid siden at min kæreste ikke ønskede at se sine børn mere pga meget skænderiers med modern og en del andre ting ..

Vi har været i statsforvaltningen, og samværet er stoppet til næste møde, hvor vi ( kæresten og jeg) skal fremlægge en samværs ordning vi ønsker med børnene. Da den børnesagkyndig gav os ret i alle de punkter vi havde ang. Det at den mindre var for lille til allerede at skulle sove ude efter kun 2 besøg hos os. Og ham på 2 år var for længe væk fra mor .

Og kommunen nu bliver sat ind i det og børnene bliver vurderet og moderen til børnene bliver vurderet om hun egner sig til at være "mor" og om hun magter så mange børn (3/5) . Og det var hun ikke særlig tilfreds med. Men dem i statsforvaltningen "frygtede" for børnene velbefindende .

Så alt i alt er det gået meget godt og syntes at der bliver taget hånd om de ting jeg var bekymret for .

Og det faldt bestemt ikke i hendes smag.
Men kæresten ville tage kampen op for at gøre det bedste for sine børn.

Ville bare updaterer jer der var med i tråden, med både negative og positive kommentarer smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skift af elpære 250 kr.
  • Fjernelse af hvepsebo 1.250 kr.
  • Cleaning 205 kr.
  • Dækskifte på el-løbehjul 670 kr.
  • Samling af ikea kommode 700 kr.
  • fjerne ukrudt 1.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Update : faren vælger børnen fra
Kommentér på:
Update : faren vælger børnen fra

Annonce