{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.320 visninger | Oprettet:

Gode råd? ADD og stress {{forumTopicSubject}}

Hej..
Jeg er rimelig langt nede sådan i perioder..
Jeg valgte selv at blive indlagt i 2 døgn på psykiatrisk skadestue her for 2 mdr siden, og de mener jeg har ADD ELLER bordeline og også stress.
Da jeg tog hjem fik jeg beskeden om at jeg ville blive indkaldt til behandling på psykiatrisk klinik indenfor en uge.
Men det var en forkert oplysning for der er lang ventetid.

Nu skal jeg til lægen igen og ha en ny henvisning.
MEN, jeg sys jeg er så SUR hele tiden smiley Jeg har haft pigerne hjemme i 2 uger nu, og vi har uden tvivl hygget os rigtig meget, været ude og opleve en masse ting osv. Vi er på legepladsen/ude og gå hver dag, men jeg sys bare ikke jeg har lysten selvom jeg alligevel gør det smiley
Jeg bebrejder mig selv rigtig meget for det, og har flere gange undskyldt over for Emily at jeg er sur, og prøvet at forklare hende at jeg har mange ting i mit hovede nogen gange, men det forstår hun jo ikke smiley

Mit humør er ellers blevet rimelig bedre efter vi er flyttet og har fået vores gamle omgangskreds tilbage. Det har været utrolig rart for mig at jeg har fået nogen at ses med og snakke med igen.
Emily og Bella starter i institution her den 1. og jeg GLÆDER mig! Jeg har ikke haft et eneste pusterum i 2 uger overhovedet, det bliver så dejligt ..

Er det forkert at ha det sådan?
Emily siger osse selv at hun glæder sig til at komme i fritter og være sammen med nogen børn på hendes egen alder.. Og det forstår jeg godt og er glad for hun er ligefrem smiley

Ingen tvivl om at jeg elsker mine børn, og gør mit ypperste, men jeg er i tvivl om om jeg er tilstrækkelig lige nu? De er glade, har deres faste rutiner, og har i det hele taget ikke ændret deres væremåder smiley Det hele er mig..

Ved ik rigtig hva jeg ville.. Tænk det kan ændre på SÅ meget at man er blevet enlig smiley

Isaa


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Sætte 2 lamper op 500 kr.
  • Fallen dryer blocking entrance into bathroom 2.000 kr.
  • Reparation af sage espessomaskine 1.000 kr.
  • Flydespartel 1.500 kr.
  • Montering af låge på intregreret opvaskemaskine / Siemens 1.540 kr.
  • Ukrudt fjernes 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Gode råd? ADD og stress
Kommentér på:
Gode råd? ADD og stress

Annonce