{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
931 visninger | Oprettet:

dagplejemor langtidsygemeldt? {{forumTopicSubject}}

Hej.
Jeg er lidt frustreret..
Min søn er i gæstedagpleje, og har været det i 2 uger. Vores dagplejemor har fået en diskuspolaps (staves) og kan ik sige hvornår hun starter igen. Men dagplejekontoret siger vi skal regne med at hun stadig er syg efter ferien.
Han skal så passes i den gæstedagpleje i de næste to uger og har så ferie uge 29 og 30, men i uge 31 skal han passes a en helt tredje dagplejemor, da den dagplejemor han er hos nu, har ferie.
Det blir en stor omvæltning for ham og er bange for han slet ik kan finde ud a det til sidst.

Hvis vores egen dagplejemor så stadig er syg i uge 32 skal han over til den gæstedagplejemor han er hos nu. Så han skal bare frem og tilbage.

Mit spørgsmål er så om I sys jeg skal vælge at søge om at han skal i vuggestue til han kan starte i børnehave om et års tid, eller skal jeg bare lade ham være i den situation som vi er nu?

Undskyld det blev lidt langt, men skulle lige have det hele med. smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Inspicering af opgave 205 kr.
  • Udskiftning af stik til “grisetryne” 230V ifm fjernvarmeinstallation. Haster! Vi skal have etableret et 230V el-udtag med jord inden fjernvarme installationen indendørs kan etableres på mandag. Skal udføres autoriseret. Vi har ikke selv materialerne. 1.500 kr.
  • Afbryde gulv varme i el tavle 1.000 kr.
  • Afmontering af defekt opvaskemaskine og montering af ny brugt 1.000 kr.
  • Rengøring af tomt hus 1.700 kr.
  • Lapning af dæk 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  dagplejemor langtidsygemeldt?
Kommentér på:
dagplejemor langtidsygemeldt?

Annonce